Ga verder naar de inhoud
Ga verder naar de inhoud

Alle bijdragen

Kif Kif zet racisme, maatschappelijke uitsluiting en ongelijkheid op de publieke agenda. Hier ontdek je antiracistische perspectieven die elders niet of slechts oppervlakkig aan bod komen.

Alle thema's

Alle formats

6 van 6 resultaten

Alles voor meer clicks?

Rage baiting of hoe mediabedrijven profiteren van haatcomments voor meer clicks.

Zarissa Windzak - 31 januari 2025 - Video

Late ADHD-diagnose? Wellicht zit racisme daar ook ergens voor tussen

ADHD bij volwassenen wordt vaak pas laat herkend, en voor zwarte vrouwen is de situatie nog complexer. Vooroordelen spelen een grote rol bij de vertraagde diagnose, waardoor symptomen vaak worden genegeerd. In deze tekst belicht Zarissa Windzak hoe diepgewortelde stereotypen de diagnose van ADHD bij zwarte vrouwen bemoeilijken.

Zarissa Windzak - 6 september 2024 - Analyse

Durven we te praten over ra­cis­me­vrije sin­ter­klaas­boe­ken, of blijven we stil uit angst voor 'gedoe'?

Zwarte Pieten zullen definitief verdwijnen uit de boekenrekken van de bibliotheken. Tenminste, dat hopen we. Een deel van de Vlaamse bibliotheken heeft zich dit jaar voorgenomen de racistische karikatuur uit de Sinterklaasboeken te weren. Maar lang niet iedereen ziet hier het nut van in. Bovendien durven ook veel progressieve bibliothecarissen zich niet uit te spreken over de stappen die ze ondernemen, uit angst voor 'gedoe'.

Zarissa Windzak - 17 november 2022

Zelf schrijven voor Kif Kif?

Heb jij een kritische blik op racisme? Via onze contributorwerking ondersteunen we iedereen die dat wil om hun opiniestuk, fotoreportage, kortverhaal, video of gedicht vorm te geven. 
 

Meer informatie